În 2008, am lansat XLED 10 și 25 ca primul producător care a introdus pe piață un proiector cu senzor-LED și stabiliți standardul. În faza de proiectare conceptuală a următoarei generații, două aspecte au avut o importanță cheie pentru noi: reglabilitatea completă a capului reflectorului și un model de lumină aliniat la aplicație. Acest lucru a dus la complet la noul concept de XLED PRO Wide și Square fiind creat: Wide pentru iluminarea zonelor dreptunghiulare de-a lungul laturilor clădirilor și pietelor pentru iluminarea suprafețelor mari. Realizăm uniformitatea luminii folosind un LED calculat cu precizie de matrice de lentile. Mecanismul sofisticat permite ajustarea în toate direcțiile, pentru a satisface orice situație specifică de iluminare. În plus, am optimizat senzorul și, de altfel, și prețul. Electric Casa recomanda proiector LED cu senzor de miscare Steinel.
4007841-007638;4007841-009151;
Flux luminos (lm): este definită cantitatea de lumină produsă de o sursă de lumină într-o secundă detectată de un ochi uman. Intensitatea luminoasa (cd): este o expresie a fluxului luminos care emite dintr-o sursă de lumină într-o anumită direcție într-un unghi solid. Nivelul de lumina (lx): este definit ca fluxul luminos total pe o unitate de suprafață. Temperatura de culoare (K): este expresia cantitativă a luminii produse de o sursă de lumină albă ca sursa kelvin. Puterea (W): este unitatea de putere electrică utilizată de un corp de iluminat. Electric Casa recomanda corpuri de iluminat Steinel.
Precizie de iluminare în format larg. Dezvoltat de STEINEL, matricea obiectivului și pivotantul complet și capul ușor de înclinare cu design plat oferă o iluminare perfectă pe zone deosebit de mari sau de-a lungul clădiri. LED-urile high-end puternice creează o luminozitate impresionantă de 2400 lumeni consumând doar 24,8 wați. LED-urile de lumină de bază integrate oferă orientare și siguranță cu consum minim de energie. Senzorul are un unghi de acoperire de 240 grade și o acoperire de 12 metri. Versiunea slave oferită separat poate fi interconectată pur și simplu prin cablu. Versiunea XLED PRO Wide eNet poate fi, de asemenea, integrată în noul sistem eNet prin link wireless. Dacă trebuie să fie și mai luminos, noaptea poate fi transformată în zi cu versiunea XLED PRO Wide XL. Oferind 4400 lumeni de la doar 48 de wați, această lumină spot ar trebui să fie numită reflector. Electric Casa recomanda proiectoare Steinel.